Green Hive algafarm
Napjainkban számos globális problémával küzd az emberiség. Ezen problémák elsősorban a túlnépesedésből adódnak (melyet a közeljövőben Elon Musk vagy Jack Ma szerint az összeomlás fog követni). A túlnépesedés miatt több éhes szájat kell etetni, több autó lesz az utakon, több gyár jön létre, több területet kell megművelnünk és a listát még sorolhatnánk a végtelenségig. Egyszóval mivel nő a népesség, nőnek a kielégítendő igények is.
Globális problémával állunk szemben
Már elértük az a szintet, hogy az igények kielégítése érdekében óriási mennyiségű szén-dioxidot (és egyéb üvegházhatású gázt) bocsátunk a légkörbe. Egyre több területet kell művelés alá vonni és ezzel szoros összefüggésben egyre több haszonállatot kell tenyészteni. Ennek eddig nem látott mértékű környezeti terhelés a következménye.
Nincs több idő arra, hogy halogassuk a megoldást. Gyors, hatékony és gazdaságos megoldást kell találnunk!
Van rá megoldás
Mi lenne, ha azt mondanám, hogy van egy olyan élőlény a Földön, mely egyszerre nyújt megoldást a légszennyezésre, a mezőgazdaság kemizálására, az élelmiszerhiányra és az energiaproblémákra?
Merthogy létezik a megoldás! Az algák formájában!
Ezek a parányi “növények” a fény, víz, szén-dioxid és szerves tápelemek felhasználásával képesek oxigént (fotoszintézis) és értékes biomasszát előállítani. 1 kg alga biomassza 1,83 kg szén-dioxid elnyelésével keletkezik. Az algák sokkal hatékonyabban fotoszintetizálnak, mint bármely más növény a bolygón! Csak szemléltetésképpen, a légkör oxigén tartalmának 80%-át az algák biztosítják!
Elnyelhetjük az óriási mennyiségű szén-dioxidot a légkörből, miközben azért valamilyen érték is termelődik? Persze!
Algából biomasszát
Ezek a kis apróságok a működésük során biomasszát termelnek, mely rengeteg nyomelemet, fehérjét és lipidet tartalmaz. A biomassza tehát a termelés és feldolgozás után akár élelmiszer kiegészítőként, akár takarmány kiegészítőként is hasznosítható! De ez még nem minden! A növénytermesztésben is hasznosítható, műtrágya kiegészítésére vagy helyettesítésére. Használata számos pozitív hatást fejt ki a növényekre, állatokra és emberre egyaránt.

Végül, de nem utolsó sorban, az alga biomassza kiváló energiatermelésre is! Bioüzemanyagként (pl.: biodízel) nagyszerű alternatívát nyújt a fekete arannyal, sőt manapság már a kerozinnal szemben is!
Jogos a kérdés: Ha ennyire hasznosak ezek a kis teremtmények, miért nem használjuk őket?
A válasz: Használjuk, csak nem nagyipari szinten.
Vannak a világ számos pontján nyílt és zárt algatermesztő rendszerek, de ezek vagy túl alacsony hozamot biztosítanak (nyitott rendszer) vagy túl költséges a kialakításuk; fenntartásuk és nehézen kivitelezhető a nagyobb méretű üzemek kialakítása (zárt reaktorok).

Erre a problémára nyújt megoldást a Green Hive nevű algafarm!

Hogy hogyan?
Gyere el január 7.-én a Kazánházba és megtudod! Itt tudsz jelentkezni!